Aplikace

O aplikaci

Aplikace Tweetuj s Bohem (#TwGOD) je velice užitečný nástroj pro každého, kdo má otázky týkající se víry. Aplikace může být také velmi užitečná bez související knihy. Má čtyři hlavní funkce: základní mešní texty, pokladnu katolických modliteb, rozsáhlý seznam otázek a funkci SCAN pro uživatele bez přístupu ke knize. Kromě toho ještě aplikace #TwGOD nabízí stále se měnící výběr zajímavých tweetů.

Stáhněte si aplikaci zdarma!

„Jedna z nejpokročilejších katolických aplikací, kterou jsem viděl!“ - Fr. Roderick Vonhögen

 

Porozumějte mši a prožívejte ji všude

Když se poprvé účastníš katolické liturgické slavnosti, můžeš mít nejasnosti v tom, co se říká a jaké jsou správné odpovědi. Nebo jsi v cizí zemi a chceš jít do kostela, ale nerozumíš místnímu jazyku. Velkou výhodou katolické mše a eucharistie je, že je stejná všude na světě. Biblická čtení se mění každý den, ale základní části mše jsou stále tytéž. Aplikace #TwGOD obsahuje základní modlitby a odpovědi pro mši v mnoha jazycích. Níže je k dispozici přehled struktury mše svaté. Takže nyní ti už stačí vzít si svůj telefon, aby ses mohl/a plně účastnit mše svaté, ať už jsi kdekoliv a aniž bys znal/a místní jazyk. Aplikace je také užitečným nástrojem pro kněze, protože jim umožňuje koncelebrovat mši svatou společně s dalšími kněžími.

V aplikaci #TwGOD naleznš základní texty mše svaté rozdělené pomocí sedmi ikon:

Úvodní obřady. Po znamení kříže se na chvíli zamyslíme, co jsme udělali dobře a co špatně, prosíme o odpuštění hříchů a obracíme se k Bohu.

Bohoslužba slova. V tuto chvíli se čtou texty z Bible. Tyto texty jsou určené k tomu, abychom jim naslouchali. Proto nejsou součástí aplikace. Nicméně v aplikaci jsou k dispozici všechny odpovědi, které dáváme během mše svaté.

Bohoslužba oběti. Poté se chléb a víno nabízí Bohu a kněz říká prefaci, úvodní slova eucharistické modlitby. V aplikaci najdeš očíslované tři nejčastěji používané eucharistické modlitby.

První eucharistická modlitba. Po čteních z Bible je eucharistická modlitba druhou nejdůležitější částí mše svaté. Nyní se chléb a víno proměňuje v tělo a krev Ježíše Krista.

Druhá eucharistická modlitba.
 

Třetí eucharistická modlitba.
 

Přijímání a závěrečné obřady. Po modlitbě Otče náš a několika dalších modlitbách katolíci přijímají tělo Kristovo. Liturgie je zakončena požehnáním.

Výběr jazyka. Ve spodní části obrazovky si můžeš vybrat jazyk mešních čtení; v pravém horním rohu si můžeš změnit jazyk aplikace (toto stačí udělat jednou; aplikace si váš výběr pamatuje).

Koncelebrace. Aplikace je také velmi užitečná pro koncelebrující kněze. Už nebudete muset horečně hledat na poslední chvíli knihu s liturgickými texty. Pro případy nouze aplikace obsahuje celou mši svatou, s modlitbami druhé neděle v mezidobí.

Pokladna katolických modliteb

Modlitba je nesmírně důležitá, ale není vždy snadná. Jak začít a co říkat? Aplikace #TwGOD byla vyvinuta speciálně proto, aby ti v tom pomohla. Ať už hledáš vhodný způsob jak se modlit, nebo se chceš s ostatními modlit růženec v cizím jazyce, odpovědi najdeš v aplikaci. Přehled různých modliteb nalezneš níže. Aplikace také obsahuje mnoho modliteb, do kterých může každý kněz kdykoliv nahlédnout. S touto aplikací se můžeš modlit kdykoliv a kdekoliv, i když nevíš jak!

Modlitby jsou rozděleny pomocí sedmi ikon:

Modlitby k Otci, Synu a Duchu Svatému. Všechny osoby Trojice si zaslouží naši pozornost a chtějí, abychom se k nim modlili. Pod touto ikonou nalezneš také velký církevní hymnus, Te Deum.

Anděl Páně a růženec. Toto jsou dvě nejdůležitější modlitby k Panně Marii. Protože se je často modlíme denně, je dobré mít možnost se k modlitbě přidat v mnoha jazycích.

Modlitby k Panně Marii. Existuje mnoho dalších modliteb, které můžeme směřovat k Panně Marii. V nebi je blízko Ježíšovi a chce před něj přinést naše modlitby.

Ostatní modlitby. Kdykoliv se chceš modlit za zemřelé, k andělům, z lítosti nebo z jakéhokoliv jiného důvodu – v aplikaci vždy najdeš vhodnou modlitbu.

Biblické modlitby. V Bibli je mnoho modliteb. Vybrané důležité a často používané modlitby najdeš v aplikaci.

Vyjádření katolické víry. Společně tyto formulace dávají stručný přehled o tom, čemu jako katolíci věříme. Mnoho z těchto věcí je vysvětleno více do hloubky v jiných částech projektu #TwGOD.

Modlitby pro kněze. Zde najdete stručné texty zpovědi a ostatních svátostí. Také zde naleznete důležité modlitby pro uctívání Krista během eucharistické adorace.

Výběr jazyka. Ve spodní části obrazovky si můžeš vybrat jazyk mešních čtení; v pravém horním rohu si můžeš změnit jazyk aplikace (toto stačí udělat jednou; aplikace si váš výběr pamatuje).

Funkce SCAN

Aplikace #TwGOD také obsahuje funkci SCAN, která slouží pro propojení dvoustránek v knize a online obsahu. Každá otázka v knize má svou dvoustranu a aplikace odkazuje na rozšiřující online informace na toto téma. Odpovědi v knize jsou samy o sobě ucelené, ale je vždy možné získat na dané téma více informací, než se může vejít na dvoustranu v knize. Aplikace je proto důležitou součástí #TwGOD projektu. Je to jednoduché: klikněte na ikonu SCAN v aplikaci a vyfoťte velký obrázek v levé horní části dvoustránky v knize. Aplikace ti potom dá přehled informací na toto téma a nabídne ke čtení zajímavé tweety.

Procházet všechny tweety

Když máš volnou chvíli, můžeš použít aplikaci a dát si rychlou #TwGOD „svačinku“ s hledáním odpovědí na palčivé otázky. Nemusíš mít ani přístup ke knize. Pokud máš knihu, aplikace obsah oživuje. Kdekoliv si knihu čteš – doma na gauči, ve vlaku nebo na jakémkoliv jiném místě –, aplikace ti pomáhá rychle najít to, co tě opravdu zajímá. Můžeš hledat konkrétní klíčová slova v textech otázek nebo použít pokročilé vyhledávání.

Stáhni si aplikaci zdarma!